Sportovní a rekondiční masáž

Masáž zlepšuje fyzický i psychický stav organismu, pomáhá při prokrvení a výměně látek ve svalech, a účinně se používá při regeneraci organismu. Další výhodou masáže je psychické uvolnění a relaxace masírovaného a následné zlepšení tělesné výkonnosti. Masáž je však také osvědčenou technikou při prevenci onemocnění pohybového aparátu. Cílem masáže je odstranit únavu a nebo připravit organismus na určitý výkon. Při masáži využíváme vhodných masážních hmatů, které provádíme pomocí masážních olejů.

Sportovní a rekondiční masáž

Masírujeme nejčastěji nejvíce zatěžované partie těla jako jsou záda a šíje. Velmi prospěšná a příjemná je též masáž dolních končetin, horních končetin, hrudníku a břicha. Například masáží břicha příznivě ovlivňujeme peristaltiku střev; u žen můžeme zmírnit menstruační bolesti; pravidelnou masáží nohou preventivně předcházíme vzniku křečových žil nebo také celulitidy; masáží rukou můžeme například zmírnit pocity napětí, uvolnit některé potlačené emoce a zmírnit bolesti hlavy, šíje a ramen.

Masáž sportovní

Masáž sportovní používáme při přípravě na sportovní výkon ať již v době osobního volna sportovce (masáž přípravná) nebo těsně před výkonem (masáž pohotovostní). Organizmus aktivizujeme.

Masáž rekondiční

Masáž rekondiční slouží k regeneraci organismu, ke znovu obnovení kondice po zanedbání pohybové činnosti. Omezení pohybové aktivity může způsobit například snížený rozsah pohybu v jednotlivých kloubech, sníženou svalovou sílu, zkrácené svaly v jednotlivých partiích těla. V tomto případě je vhodné doplnit masáž o kondiční cvičení.

Masáž relaxační

Masáž relaxační dokonale uvolní tělo i mysl. Uvolní emoční a svalové napětí, odstraňuje stres. Pomáhá tak například zmírnit bolesti vyvolané stresem nejčastěji bolest hlavy, odstraní zatuhlost šíje, bolesti zad. Celkové zklidňuje a osvěží tělo i duši.

Sportovní a rekondiční masáž

Po masáži

Jelikož se během masáže zvýší látková výměna a dochází ve svalech k odplavení toxinů z těla, je nutné tento proces podpořit a tak se doporučuje zvýšit po masáži příjem tekutin.

V čem je masáž dobrá

  • napomáhá regeneraci svalstva a tkání
  • zvyšuje prokrvení svalů i kůže
  • zvýší látkovou výměnu ve svalech a dochází k odplavení toxinů
  • uvolňuje svaly
  • aktivizuje organizmus, rozproudí energii
  • zmírňuje bolest, pocity zatuhlosti, zvyšuje výkonnost organizmu
  • příznivě ovlivní psychický stav (sníží stres, pocity napětí atp.)