Medová masáž

Medová masáž čistí a detoxikuje organizmus. Masáž má výborné protistresové účinky. Intenzivně posiluje imunitu. Je vhodná v období rekonvalescence. Masáž ocení lidé, kteří mají chronická onemocnění v důsledku nezdravého životního stylu. Pomáhá při bolestech zad. Blahodárně působí také na pokožku těla, kterou dokonale čistí a zabraňuje jejímu stárnutí.

Medová masáž

Léčivá síla medu proniká do organizmu přes pokožku těla. Vyplavuje na povrch toxiny, které se časem nahromadily v organizmu vlivem životního prostředí, potravin a léků. Při samotné masáži vidíme nečistoty jako bělavou hmotu která odchází z těla. Tu smýváme a opět aplikujeme čistý med. Na oplátku je tělo obohacováno o celou škálu minerálních a stopových prvků a některých vitamínů, které med obsahuje. Nejenom že se účinkem medu dokonale čistí póry, ale med působí též proti choroboplodným zárodkům.

Při medové masáži je pokožka intenzivně prokrvena a prohřátá, celý organizmus se silně oživí. Stagnující energie se rozhýbe. Proto výborně působí při stavech vyčerpání a slabosti v důsledku stresu, nervových poruchách, stavech neklidu, při napětích.

Detoxikační medová masáž patří mezi léty ověřené praktiky ukrajinského lidového léčitelství. Ale příznivých účinků medu využívali i průkopníci moderního školního lékařství - Hippokrates a Paracelsus.

Při této masáži se využívají speciální kompresní hmaty. Masírují se nejčastěji záda a klouby a při potížích s celulitidou lze masírovat zadní stranu stehen. Celulitidu vyhlazuje díky povzbuzujícímu učinku medu na lymfu.

Med je rozehřátý při teplotě maximálně 45 °C, proto aby si zachoval všechny své cenné účinné látky. Pro zpříjemnění masáže a podpoření jejího léčivého účinku je možné k medu přidat aroma olej. Do organismu se pak přes pokožku vstřebávají účinné látky nejen z medu, ale také z aroma olejů. Vůně oleje vynikne v medu víc než při klasické masáži s olejovým základem.

Délka masáže je individuální. Měla by trvat maximálně hodinu, u vážně nemocných, dětí a některých jednotlivců s citlivou pokožkou pouze dvacet minut. U zdravých lidí je dostačující preventivní očistná masáž jednou za měsíc. Pro silnou detoxikaci provádíme masáž zad až třikrát týdně. Dlouhodobější detoxikační kůra je jednotýdenní a sestává se z deseti aplikací. Masáž kloubů trvá deset minut a aplikuje se každý den.

Masáž je vhodná pro lidi:

  • s oslabenou imunitou, při rekonvalescencích (po užívání antibiotik a jiných agresivních léků, po prodělaných chemoterapiích,…) - má detoxikační účinek,
  • pro lidi s oslabeným trávením, podporuje látkovou výměnu a tím dochází k podpoře imunity ve střevech,
  • při stavech vyčerpání, únavy - rozhýbe stagnující energii,
  • při stresu, napětí - harmonizuje,
  • je vhodná pro lidi s problematickou aknózní pokožkou, zabraňuje stárnutí pokožky, může se aplikovat též při lupénce, pokud je povrchová. Čistí pokožku, ale i tělo zevnitř,
  • má protizánětlivé účinky.
  • má protikřečové účinky,
  • doporučuje se jako prevence proti osteoporoze a arterioskleroze.
Medová masáž

Pro koho masáž není vhodná

Masáž není vhodná pro těhotné ženy, alergiky na včelí produkty, u lidí s vysokým očním tlakem, při tumorech kvůli šíření metastáz, po čerstvém záchvatu mrtvice, při trombóze, krvácivých stavech (žaludeční vředy apod.), neaplikujeme ji na otevřené rány, kožní infekce.

Po masáži

Po masáži je pokožka hebká, pružná a dobře prokrvená a krásně voní po medu případně vonných olejích. Po masáži zůstává na pokožce jemný medový mikrofilm a účinné látky tak mohou dále působit. Proto se doporučuje mýt si ošetřenou část těla v den masáže pouze vodou bez mýdla. Klient by se měl po masáži cítit příjemně, lehce uvolněně.

Med podporuje všeobecnou tělesnou a fyzickou výkonnost, podporuje životní energii. Podporuje trávení, podporuje látkovou výměnu a tím dochází k podpoře imunity ve střevech. Odstraňuje jaterní stagnaci. Zvlhčuje sliznice, v orgánech uvolňuje nahromaděné škodliviny a jedy a podporuje jejich odvádění. Má protikřečové účinky. Je prevencí proti osteoporóze a arterioskleróze. Má protizánětlivé účinky.